هسته اى ملوان میلیون بازیکن تراکتور

هسته اى: ملوان میلیون بازیکن تراکتور تراکتورسازی امید عالیشاه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی میکروربات‌هایی که خود را شارژ می‌کنند

مهندسان دانشگاه “ام.آی.تی”، میکروربات‌هایی اختراع کرده‌اند که توانایی شارژ کردن خود را دارند.

میکروربات‌هایی که خود را شارژ می‌کنند

میکروربات هایی که خود را شارژ می کنند

عبارات مهم : سیستم

مهندسان دانشگاه “ام.آی.تی”، میکروربات هایی اختراع کرده اند که توانایی شارژ کردن خود را دارند.

به گزارش ایسنا ؛گاهی اوقات عالی ترین راه جمع آوری داده، استفاده از کوچکترین ربات های دنیا هست. مهندسان دانشگاه “ام.آی.تی” (MIT)، با استفاده از مدارهای الکتریکی کوچک، میکروربات هایی به اندازه 0.1 میلی متر اختراع کرده اند. این مدارها، از مواد دوبعدی ترکیب شده است با ذرات کوچک کلوئید تشکیل شده است اند که به ربات کمک می کنند به آسانی در هوا یا بر روی آب شناور و معلق بماند و اطلاعات محیط اطراف خود را جمع آوری کند.

این سیستم های کوچک، به علت داشتن نیمه رساناهای حساس به نور می توانند بدون نیاز به باتری، خود را شارژ کنند. این سیستم، نور را به شارژ الکتریکی تبدیل می کند که جهت به کار انداختن حسگرهای محیطی آنبرد و ذخیره اطلاعات کافی است.

میکروربات‌هایی که خود را شارژ می‌کنند

دستگاه های خودکار به علت داشتن توانایی بررسی در همه زمینه ها، کاربردهای گسترده ای در علم پزشکی و مهندسی دارند. توصیه مهم، شناسایی قدرت این میکروربات ها و یافتن عالی ترین راه جهت بهره برداری از آنهاست. یکی از دیگر نکات مورد توجه، چگونگی اختراع سیستم های نیروی محرکه میکروربات هاست.

هدف پژوهشگران ام.آی.تی از طراحی این میکروربات، سهولت بخشیدن به روش جمع آوری داده های مورد نیاز در مورد شرایط آب و هوایی هست. آنها قصد دارند از این میکروربات ها جهت بررسی محیط استفاده کنند. دو مورد از این محیط ها، خطوط لوله کشی و بدن انسان هستند. پژوهشگران امیدوارند با این فناوری، زمینه را جهت ابزاری فراهم کنند که می توانند سفرهای تشخیصی خود را در هر محیطی از جمله سیستم گوارش انسان و خطوط لوله نفت و گاز انجام دهند و یا ترکیبات داخل یک پردازنده شیمیایی یا پالایشگاه را اندازه گیری کنند.

مهندسان دانشگاه “ام.آی.تی”، میکروربات‌هایی اختراع کرده‌اند که توانایی شارژ کردن خود را دارند.

این فناوری هنوز در مراحل آغازین شکل گیری است و در صورت تایید، می تواند بسیاری از حوزه های علمی و صنعتی را تحت تاثیر قرار دهد.

واژه های کلیدی: سیستم | فناوری | اختراع | فناوری | استفاده | دانشگاه | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs